X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
جمعه 13 شهریور‌ماه سال 1388 ساعت 01:56 ق.ظ

 

 

طبق بررسی‌های جدید انجام شده در شرکت comScore، سایت گوگل در ماه ژوئیه از سال جاری میلادی نه تنها حاکمیت خود را بر بازار جهانی جست‌وجوهای اینترنتی بار دیگر تثبیت کرد، بلکه موفق شد در لیست 10 جست‌وجوگر برتر اینترنتی دنیا سریع‌تر خدمات را در اختیار کاربران بگذارد. 

 


پیشرفت‌های گوگل در زمینه جست‌وجوهای اینترنتی که ماینگین‌های در نظر گرفته شده برای این صنعت سازگاری دارد، موجب شده است تا گوگل از فعالان این حوزه با سرعت زیاد سبقت بگیرد.


در ماه ژوئیه از سال جاری میلادی کاربران جهانی در سایت گوگل 7/76 میلیارد جست‌وجوی اینترنتی را انجام دادند که این رقم در مقابل ماه مشابه در سال گذشته رشد 58 درصدی را نشان می‌دهد. با این رقم، گوگل در ماه گذشته صاحب 68 درصد از جست‌وجوهای اینترنتی جهان شد.


سایت یاهو با فاصله زیاد در رتبه دوم این لیست قرار گرفته و در ماه گذشته، 9/8 میلیارد جست‌وجوی اینترنتی در آن انجام شده است. در حالی که در ژوئیه گذشته 8/7 میلیارد جست‌وجوی اینترنتی در یاهو انجام شده بود، ارقام جدید به‌دست آمده حاکی از رشد 2 درصدی جست‌وجوها در این سایت است.


جست‌وجوگر چینی Baidu سومین رتبه از این لیست را در اختیار دارد که بر اساس آن گفته می‌شود، در ژویئه 2009 تعداد 8 میلیاد جست‌وجوی اینترنتی در این سایت انجام شده است که نسبت به جست‌وجوهای انجام شده در مدت مشابه سال قبل رشد 8 درصدی را نشان می‌دهد.


مایکروسافت رتبه چهارم این لیست را در اختیار دارد و در این مدت، 3/3 میلیارد جست‌وجو در آن انجام شده است که این رقم حاکی از رشد 41 درصدی جست‌وجوهای انجام شده در جست‌وجوگر این شرکت نسبت به سال قبل است. حراجی آنلاین eBay نیز با 7/1 میلیارد جست‌وجو و رشد 41 درصدی نسبت به پارسال، در رتبه پنجم این لیست قرار گرفته است.


تنها جست‌وجوگر اینترنتی که رشد آن در ژوئیه 2009 نسبت به مدت مشابه از سال قبل بیشتر از گوگل بود، جست‌وجوگر روسی Yandex است. در ژوئیه 2009 تعداد 3/1 میلیارد جست‌وجوی اینترنتی در این سایت انجام شد که این رقم نسبت به جست‌وجوهای انجام شده در مدت مشابه سال قبل رشد 94 درصدی را نشن می‌دهد.
طبق آمارهای منتشر شده، در ماه ژوئیه تعداد 7/113 میلیارد جست‌وجوی اینترنتی در سراسر جهان انجام شده است که این رقم رشد 41 درصدی نسبت به جست‌وجوهای سال قبل را نشان می‌دهد.

 

منبع: همکاران سیستم 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo