جمعه 6 شهریور‌ماه سال 1388 ساعت 01:50 ب.ظ

  

 

 

 

شرکت اپل ادعای بلوکه کردن شرکت‌های رقیبی را که می‌خواهند برای iPhone نرم‌افزار عرضه کنند، رد کرد. قانون‌گذاران آمریکایی در حال بررسی این موضوع هستند که آیا اپل و شرکایش با رد تقاضای گوگل قوانین ضدانحصار را نقض کرده‌اند یا خیر. 

 

تحقیقات غیررسمی کمیسیون ارتباطات فدرال در مورد سرنوشت نرم‌افزار Google Voice که اجازه می‌دهد کاربران iPhone تلفن‌ها و پیامک‌ها را از طریق اینترنت جابه‌جا نمایند، آغاز شده است.

نرم‌افزار Google Voice مورد تایید فروشگاه مجازی شرکت اپل قرار نگرفت و گمان می‌شود علت این امر رقابت بین دو شرکت در این حوزه بوده است. تاکنون اپل ادعای "رد نرم‌افزار Google Voice" را قبول نکرده و اعلام نموده این نرم‌افزار کاملاً پذیرفته نشده و هنوز تحت بررسی است. 

 

شرکت اپل عنوان کرد این شرکت 40 کارشناس را مسئول بررسی نرم‌افزارهای مورد پیشنهاد برای  app store کرده است و این گروه ماهانه بیش از 8000 نرم‌افزار ارسالی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و هر برنامه لااقل توسط دونفر ارزیابی می‌شود. 

 

این ماجرا یکی از آخرین وقایع در رویارویی فزاینده بین دو شرکت اپل و گوگل بوده است. در گذشته گوگل و اپل روابط صمیمانه‌ا‌ی داشتند به طوری که اریک اشمیت، عضو هیات مدیره اپل بود. اما بعد از فشار محیطی در مورد نقش اشمیت در این شرکت و افزایش رقابت دو شرکت در حوزهـای مرتبط همچون تلفن‌های همراه، مرورگرهای وب و سیستم‌های عامل، اشمیت از سمت خود در اپل استعفا داد.
 

 

منبع: همکاران سیستم 

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo