X
تبلیغات
زولا
دوشنبه 2 شهریور‌ماه سال 1388 ساعت 02:37 ب.ظ

 

  

 

 

 

 

مقامات بنیاد موزیلا فعالیتی را به راه انداخته‌اند تا مقامات ضدانحصارطلبی اتحادیه اروپا را ترغیب کنند با طرح مایکروسافت برای فراهم‌سازی امکان انتخاب مرورگر در سیستم‌های ویندوز موافقت نکنند.   

 

 

 مایکروسافت برای رفع نگرانی مقامات ضدانحصارطلبی اتحادیه اروپا در زمینه برتری این شرکت نرم‌افزاری، در 24 ماه ژوییه پیشنهاد کرد برنامه‌ای را برای کاربران ویندوز 7 عرضه کند که به آن‌ها امکان می‌دهد از میان 10 مرورگر اینترنتی، به انتخاب یکی پرداخته و آن را مرورگر پیش فرض رایانه‌شان کنند.  

 

مدیران بنیاد موزیلا در اینترنت به تشریح نگرانی‌های خود درباره پیشنهاد مایکروسافت پرداخته‌اند. رییس هیات مدیره بنیاد موزیلا در یک یادداشت وبلاگی اظهار کرده بود: حتی اگر طرح مایکروسافت در اروپا مورد پذیرش قرار بگیرد اینترنت اکسپلورر باز از موقعیت برتر در رایانه‌های ویندوز برخوردار خواهد بود.  

 

موزیلا همچنین از مایکروسافت خواسته طرح خود برای کشورهای اروپایی را به کاربران سراسر جهان گسترش دهد. مقامات ضدانحصارطلبی اتحادیه اروپا زمان مشخصی را برای تصمیم نهایی درباره پیشنهاد مایکروسافت تعیین نکرده‌اند اما به گفته منابع آگاه، انتظار می‌رود قبل از پایان ماه اکتبر تصمیم‌گیری در این زمینه صورت بگیرد.  

 

منبع: ایسنا 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo