شنبه 10 مرداد‌ماه سال 1388 ساعت 11:27 ب.ظ

  

 

 

 

شرکت مایکروسافت اعلام کرد که نسخه Family Pack از سیستم‌عامل ویندوز 7 را با قیمت 149 دلار به فروش می‌رساند و به گونه‌ای طراحی شده است که کاربران خانگی می‌توانند نسخه Home Premium از این سیستم‌عامل را روی سه رایانه شخصی نصب کنند. 


این شرکت نرم‌افزاری پیش‌تر خبر مربوط به عرضه نسخه Family Pack از سیستم‌عامل جدید خود را تایید کرده و توضیحی در مورد قیمت آن نداده بود. این نسخه کاربرانی که را که قصد به‌روزرسانی سیستم‌عامل خود از XP یا ویستا به ویندوز 7 را دارند، تحت پوشش خود قرار می‌دهد. 


مایکروسافت در این اقدام قیمت نسخه Windows Anytime Upgrade را نیز مشخص کرد. این نسخه از سیستم‌عامل ویندوز 7 به گونه‌ای ساخته شده که امکان تغییر یک نسخه از سیستم‌عامل به نسخه دیگر را برای کاربران فراهم می‌کند. 


مایکروسافت اعلام کرد که تغییر نسخه Windows 7 Starter به Windows 7 Home Premium با پرداخت هزینه 99/79 دلاری امکان‌پذیر خواهد بود. این جریان یکی از قابلیت‌هایی است که می‌تواند فروش سیستم‌عامل جدید مایکروسافت را افزایش دهد. زیرا با این اقدام، صاحبان نت‌بوک‌ها قادر خواهند شد تا بر قابلیت‌های سیستم‌عامل ویندوز 7 بیافزایند. 


هزینه تغییر نسخه Windows 7 Home Premium به Windows 7 Professional نیز 99/89 دلار اعلام شده و این در حالی است که کاربران برای تغییر نسخه Windows 7 Home Premium به Windows 7 Ultimate باید 99/139 دلار پرداخت کنند. اگرچه این هزینه اندکی گران به نظر می‌رسد، اما باید توجه داشت که مایکروسافت به نسبت پرداخت هزینه برای تغییر Windows Vista Home Premium به Vista Ultimate این قیمت را 12 درصد کاهش داده است. 


شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که تغییر نسخه‌های مختلف ویندوز 7 تحت نسخه Anytime Upgrade ظرف 10 دقیقه صورت می‌گیرد. این در حالی است که پیش‌تر کاربران مجبور بودند برای استفاده از نسخه Anytime Upgrade و تغییر نسخه‌های ویستا از یک دیسک ویژه استفاده کنند. کدهای مربوط به به‌روزرسانی و تغییر نسخه‌های مختلف ویندوز 7 در آمریکا و یازده کشور دیگر در فروشگاه‌ها و سایت‌های اینترنتی فروخته می‌شود.  

 

منبع: همکاران سیستم 

 


del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo