جمعه 13 شهریور‌ماه سال 1388 ساعت 01:55 ق.ظ

 

 

 

شرکت eBay، شرکت Skype را که از بزرگترین زیرمجموعه‌های آن محسوب می‌شد، به قیمت 9/1 میلیارد دلار به گروه سرمایه‌گذاری واگذار کرد. این کنسرسیوم سرمایه‌گذاری هم‌اکنون صاحب 65 درصد از سهام شرکت اینترنتی Skype است. 

 


انتشار این خبر فعالان این حوزه را چندان شگفت‌زده نکرده است. مرکز خبری TechCrunch هفته گذشته اخباری را پیرامون واگذاری شرکت Skype به این گروه سرمایه‌گذاری منتشر کرده بود و و روزنامه "نیویورک تایمز" هم‌اکنون این اتفاق را در یک گزارش جدید تایید کرده است.


بر اساس گزارش‌های منشتر شده، این گروه سرمایه‌گذاری Skype را به همراه شرکت Andressen Horowitz خریداری کرده است. شرکت سرمایه‌گذاری Andressen Horowitz توسط "مارک اندریسن"(Marc Andreessen) یکی از سرمایه‌گذاران شرکت Netscape اداره می‌شود. دیگر صاحبان این گروه شامل گروه Silver Lake مستقر در دره سیلیکون، شرکت سرمایه‌گذاری Index Ventures واقع در لندن و گروه سرمایه‌گذاری Pension Plan کانادا(CPP) می‌شوند.


شرکت حراجی آنلاین eBay، شرکت اینترنتی Skype را در سال 2005 به قیمت 6/2 میلیارد دلار خریداری کرد و توانست در مناقصه‌ای که گوگل و یاهو نیز حضور داشتند، پیروز شود. از آن زمان تاکنون eBay موفق به سازگاری فناوری‌های Skype با سیستم تجارت الکترونیکی خود نشد و سرانجام دریافت که خرید Skype آن‌ها را به هدفشان نزدیک نکرده است. 


 

منبع: همکاران سیستم

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo