X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
یکشنبه 1 شهریور‌ماه سال 1388 ساعت 01:39 ب.ظ

  

 

 

 

 

بر اساس اخبار منتشر شده از سوی منابع آگاه، طبق قرارداد جدید منعقد شده بین دو جست‌وجوگر اینترنتی Wolfram Alpha و Bing، سایت Bing می‌تواند برخی از برخی از محتویات علمی و محاسباتی Wolfram Alpha را در نتایج حاصل از جست‌وجوهای خود نمایان کند. 


سایت اینترنتی TechCrunch پیش از این خبرهایی را در مورد این قرارداد همکاری منتشر کرده بود. نمایندگان مایکروسافت و مرکز Wolfram Research نیز هم‌اکنون برای دادن توضیحات بیشتر در خصوص این قرارداد همکاری خوددراری کرده‌اند. 


جست‌وجوگر اینترنتی Wolfram Alpha که به طور واحد ورودی‌های محاسباتی را با خروجی‌های موجود ادغام می‌کند، مورد استقال عمومی کاربران جهانی قرار نگرفته است. اما این جست‌وجوگر با امکانات قابل‌ملاحظه خود می‌تواند گزینه مناسبی برای شرکت‌های تجاری محسوب شود و توجه صنایع مختلف را به خود جلب کند. 


مرکز Wolfram Alpha به طور معمول لینک‌های مرتب با کلیدواژه جست‌وجو شده را نمایان نمی‌کند و در عوض، به پرسش‌های کاربران نظیر قیمت‌های سهام، فرمول‌های پیچیده ریاضی و ... با نتایج ادغام شده پاسخ می‌دهد. 


در بخش دیگر جست‌وجوگر Bing وجود دارد که حدود 3 ماه از تولد آن می‌گذرد و بر اساس قرارداد جدید مایکروسافت و یاهو، می‌تواند از برخی قابلیت‌های جست‌وجوگر یاهو نیز استفاده کند. هنوز به درستی مشخص نشده است که Bing در نتایج حاصل از جست‌وجوهای خود آرمWolfram  را نشان خواهد داد یا خیر، اما در عین حال در جست‌وجوهای خود، به صورت همزمان نتایج این سایت را نیز برای کاربران نمایان می‌کند.  

 

منبع: همکاران سیستم 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo