یکشنبه 28 تیر‌ماه سال 1388 ساعت 11:49 ب.ظ

 

 

  

 

 مدتی بعد از اضافه شدن زبان فارسی به سرویس مترجم گوگل حالا می‌توانید ایمیل‌های خود را نیز به فارسی ترجمه کنید. این امکان که مدتی پیش به آزمایشگاه جیمیل اضافه شد از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کرد ولی چند هفته بعد از اضافه شدن زبان فارسی به سرویس ترجمه گوگل این افزونه جیمیل نیز ترجمه به/از فارسی را به لیست خود اضافه کرده است. 

 

برای فعال کردن این امکان،  به آزمایشگاه افزونه‌های جیمیل(Labs) بروید و از لیست موجود، افزونه Message Translation را فعال کنید، فعال کردن این افزونه به سادگی انتخاب گزینه Enable و ذخیره کردن تنظیمات خواهد بود.  
 
        
 
 
 

بعد از فعال کردن این افزونه، در بالای ایمیل‌های شما رابطی قرار می‌گیرد تا با استفاده از آن بتوانید زبان مبداء و مقصد را برای موتور مترجم گوگل تعیین کنید، زبان مبداء معمولاً به طور خودکار و به درستی انتخاب می‌شود؛ فقط کافیست زبان مقصد را انتخاب کنید. (البته زبان مقصد نیز با توجه به موقعیت جغرافیایی و یا زبانی که برای گوگل انتخاب کرده‌اید انتخاب می‌شود)

 
 
 
              
 
 
 
فقط کافیست بر روی Translate message کلیک کنید تا گوگل ایمیل مورد نظر را به زبان مقصد ترجمه کند و در اینجا زبان مقصد فارسی انتخاب شده است. 
 
 

 
 
 
اضافه شدن زبان فارسی بسیار زودتر از موعد مقرر به سرویس مترجم گوگل اضافه شده است، این سرویس حتی وارد نسخه BETA نیز نشده است و هم اکنون در نسخه ALPHA به سر می‌برد به همین دلیل متون ترجمه شده توسط این سرویس به زبان فارسی و یا برعکس حاوی مشکلات ساختاری بسیار است؛ امیدواریم تا گوگل فرآیند اضافه شدن زبان فارسی را به سرویس مترجم خود سریع‌تر از قبل ادامه دهد تا فارسی زبانان جهان بخصوص ما ایرانیان بتوانیم از نعمت وبی فارسی بهره مند شویم.
 
 
منبع: مجله اینترنتی پریانا 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo