جمعه 12 تیر‌ماه سال 1388 ساعت 10:39 ب.ظ

 

 

 

بر اساس نتایج حاصل از یک بررسی جدید، افرادی که به جست‌وجوهای اینترنتی می‌پردازند به بازارهای رایانه‌ای نیز علاقه دارند. به گفته شرکت تحقیقاتی Nielsen Online، از بین کاربران آنلاین بزرگسال، 27 درصد اعلام کرده‌اند که صاحب کنسول بازی هستند و در مقابل، 10 درصد آن‌ها اظهار داشته‌اند که قصد خرید این دستگاه را در سال آینده دارند. 

 

در ماه می از سال جاری میلادی کنسول Wii شرکت نینتندو عنوان محبوب‌ترین کنسول بازی در جهان را به خود اختصاص داد و 14/3درصد از کاربران آنلاین اعلام کردند که صاحب این کنسول بازی هستند. از بین این کاربران، 9/4 درصد اظهار داشتند که صاحب کنسول Xbox 360 مایکروسافت هستند و 5 درصد نیز توضیح دادند که کنسول PlayStation 3 سونی را برای خود خریداری کرده‌اند. کنسول قدیمی سونی با نام PlayStation 2 سونی نیز بین کاربران اینترنتی محبوبیت داشته است و 17/3درصد از آن‌ها از این کنسول استفاده می‌کرده‌اند. 

 


سایت‌های عرضه کننده خدمات بازی‌های رایانه‌ای نیز در ماه می از سال جاری میلادی بسیار پرطرفدار بوده‌اند. سایت اینترنتی شرکت نینتندو در این مدت بیش از دیگر سایت‌ها مورد پسند بوده و 2/2 میلیون کاربر از آن دیدن کرده‌اند. در این ماه، سرعت رشد سایت اینترنتی سونی نسبت به مدت مشابه از سال قبل با 16 درصد به بیشترین میزان رسیده است. 

 

از دیگر بخش‌های مربوط به بازی‌های رایانه‌ای که در این ماه رونق یافت، وبلاگ‌ها بود. حجم اخبار و اطلاعات منتشر شده در مورد کنسول‌های بازی Wii، Xbox 360 و PlayStatiom در تاریخ 2 ژوئن که با برگزاری نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای Electronics Entertainment Expo(E3( مصادف بود، نسبت به هفته قبل تا دو برابر افزایش یافت.
 

 

منبع : http://news.cnet.com  

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo